fbpx

Koučovacie nástroje a e-booky

Koučovacie nástroje

V koučovaní sa používajú rôzne nástroje, ktoré uľahčujú prácu kouča. Používajú na sa osobnostný rozvoj, či už jednotlivcov alebo tímov.

Ak zahrnieme aj techniky NLP, je ich viac ako 400.

Nižšie si môžete niektoré nástroje stiahnuť a začať používať. Sú vhodné pre profesionálnych koučov aj pre tých, ktorým záleží na osobnom rozvoji a chcú to skúsiť sami.

Dokument obsahuje stručný popis ako nástroj používať, kde ho používať a pár tipov z praxe.

E-book

Pripravený je pre Vás e-book Life Balance. Niekedy nevieme kde so zmenou začať. Vieme len, že pociťujeme nespokojnosť v živote. V e-booku sa dozviete aké oblasti v našom živote máme a stručný návod ako si zmapovať svoj život.

E - bookLife balance

V živote sa často stáva, že pociťujeme nespokojnosť a akúsi tiahu. Väčšinou je to spôsobené tým, že sa sústredíme viac na určitú oblasť svojho života a tým ostatným nevenujeme pozornosť. Preto je dobré, vedieť spôsob, ako na ňom pracovať.

E-book Life Balance je stručný sprievodca pre dosiahnutie balansu v živote. Dozviete sa z akých častí život pozostáva a ako s nimi pracovať pre dosiahnutie spokojnosti. A ak ma len trochu poznáte, bude to opäť o akcii. Zadefinujete si oblasť na ktorej chcete popracovať a následne zadefinujete krok, ktorý urobíte.

Nástroj - Selfcoaching

Viete, čo chcete riešiť, no nenapadá vás ako sa pohnúť vpred? Skúste tento nástroj na jeho zadefinovanie

Nástroj - SMART

Tento nástroj používam najčastejšie v roli manažéra. Je úžasný na správne definovanie cieľa. Čo má správne definovaný cieľ spĺňať? 

Nástroj - Rada

Ako koučingom poradiť? Použite nástroj Rada. Je to nástroj vhodný aj pre operatívne koučovanie, pretože je to pomerne rýchle. 

Nástroj - Mriežka dôležitosti

Ako si stanoviť plán dňa? Ako si upratať úlohy, ktoré vás čakajú? Skúste nástroj Mriežka dôležitosti

Tento nástroj je vhodný aj pre tímy!!!

Nástroj - Mapovanie problému

Máte problém? A kto nemá, však? Pomocou tohto nástroja sa na svoj problém pozriete z viacerých strán a nadefinujete si akčné kroky.